Przejdź do treści

5 punktów, które pomogą Ci w randkowaniu.

Pierwsze randki w telewizji i filmach mogą być romantycznymi, magicznymi wieczorami, w których lecą iskry i zaczynają się historie miłosne. Ale pierwsze randki w prawdziwym życiu nie zawsze przebiegają gładko.

Możesz pomyśleć: czy wszystkie niezręczne kolacje i małe rozmowy są tego warte? Cóż, randki nie muszą być niezręczne; to naprawdę może być jedna z najbardziej pamiętnych nocy w twoim życiu.

Mając to na uwadze, oto pięć rzeczy, które musisz usłyszeć przed każdą pierwszą randką, które mogą dać ci pozytywne nastawienie i lepsze poczucie pewności siebie na pierwszych randkach.

Randka nie musi być nerwówką i krępującą ciszą !

1.Pewność siebie.

Jeśli chodzi o randki, niska samoocena może uniemożliwić Ci skorzystanie z okazji do poznania kogoś, kto bardzo dobrze pasuje do Twojego życia. Zanim podejmiesz decyzję o zagłębieniu się w świat randek, musisz mieć pewność, że masz pewność siebie, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Nie pozwól, aby jakiekolwiek cechy fizyczne stanęły między tobą a twoją pewnością siebie

Każdy z nas ma swoje ‘problemy’ fizyczne czy też emocjonalne . Nie pozwól, aby Twoja niska samoocena blokowała doświadczenia randkowe.

Łysienie , trądzik nadwaga inne problemy , z którymi nam nie po drodzę sprawiają , że nasza motywacja do spotykania i poznawania nowych ludzi jest bliska zeru. 

Niektóre z nich można z wyleczyć a inne zaakceptować . Twoje dobre samopoczucie psychiczne i emocjonalne często odgrywa znacznie większą rolę niż można by się spodziewać, jeśli chodzi o ogólną pewność siebie i relacje

 2. Odpowiedni strój .

Wyrażenie „ubierz się, by zaimponować” może pasować do rozmowy o pracę, ale ubieranie się, by zaimponować partnerowi, nie jest najważniejsze na pierwszej randce. Przede wszystkim musisz ubrać się w to, w czym czujesz się komfortowo. Często niektórzy czują potrzebę zrobienia dodatkowego kroku, ubierając się przesadnie lub w sposób, który nie pozwala im czuć się sobą. Załóż coś, co sprawi, że ​​będziesz się czuć dobrze, coś w czym Twoja pewność siebie wzrośnie, ale bez rozpraszania uwagi na Twój strój.  To nie znaczy, że masz iść w postrzępionym t-shirtcie , po prostu musisz znaleźć równowagę. Zajrzyj wcześniej do restauracji lub baru, aby sprawdzić, czy noszenie sukienki i szpilek jest odpowiednie, czy też wystarczą dżinsy i t-shirt. Sprawdź kilka popularnych miejsc na pierwszą randkę przed podjęciem jakichkolwiek solidnych planów i zaplanuj datę, w której będziesz wyglądać i czuć się komfortowo.

3. Pytaj!

Kiedy jesteś z kimś na pierwszej randce, rozmowy mogą ci wiele powiedzieć o dynamice twojego związku. Dlatego pamiętaj, że powinieneś słuchać swojej partnerki/partnera tak często, jak mówisz. Aby upewnić się, że oboje mieliście taką samą szansę na dzielenie się informacjami o sobie.

Zadaj kilka pytań, które dadzą ci więcej informacji na temat tego, kim są jako osoby, co cenią i jakie rzeczy sprawiają im przyjemność. Jeśli nie masz pewności, o czym rozmawiać, poszukaj zabawnych pytań na pierwszą randkę, które mogą przełamać lody i ożywić rozmowę. Zadawanie pytań może pokazać twoją randkę, że jesteś ich ciekawy i ogólnie bezinteresowna osoba. Konwersacja to podstawa udanego spotkania.

4. Analizuj

Jedną z najczęstszych tendencji wśród singli umawiających się na randki jest to, że przeoczają pewne proste szczegóły, które mogą wskazywać, że lepiej byłoby rozstać się. Jeśli na początku zignorujesz te punkty w rozmowach, tracisz dużo czasu na wiele randek z niewłaściwą osobą, podczas gdy możesz być o krok bliżej właściwej osoby.

Niektóre drobne ‘czerwone flag’ i randkowe mogą być różnicami w opiniach na temat małżeństwa lub religii. Chociaż wokół tych nieporozumień nadal można nawiązać relację, zwróć szczególną uwagę na wcześnie, aby zobaczyć, czy musisz dokonać ważnych poświęceń, aby zbadać ten związek. Inne, poważniejsze sygnały ostrzegawcze, mogą pojawić się jako niezdrowe zachowanie, takie jak zaborczość, zazdrość, a nawet przemoc. Przeanalizuj zachowanie osoby z którą się umówiłeś  podczas randki i podejmij decyzję co do przyszłości.

Nie zniechęcaj się, jeśli niektóre daty nie wyjdą tak, jak się spodziewałeś. Choć może się to wydawać banalne, jest wiele osób w sytuacji takiej jak Ty. Nie spiesz się, poznaj ludzi i ruszaj dalej, kiedy uznasz to za stosowne. Kiedy już nabierzesz pewności siebie, aby podjąć randkowanie, możesz spotkać wspaniałych ludzi, a może nawet swoją bratnią duszę.

5. Otwórz się na innych.

Podczas odkrywania świata randek można być konkretnym – lub innymi słowy, wybrednym – gdy zastanawiasz się, z kim chcesz spędzić czas. W rzeczywistości wielokrotnie jest to konieczne. Jednak wiedza konkretnie, czego możesz chcieć w partnerze, może również nastawić Cię na porażkę na pierwszych randkach.

Zachęcamy Cię, aby Twój pomysł na idealne dopasowanie nie skłonił Cię do wykluczenia potencjalnego partnera. Może są miłośnikami kotów, a ty psimi. Może są wegetarianami, a Twoimi ulubionymi potrawami są hamburgery i hot dogi. Chodzi o to, że wiele różnic można pokonać; Zaletą randek jest to, że możemy poznać ludzi, którzy różnią się od nas i dowiedzieć się, w jaki sposób te cechy, których nie mamy, mogą uzupełniać nasze własne.