Przejdź do treści

Czy powinieneś przenieść się do innego miasta, województwa , a nawet kraju w celu nawiązania relacji?

podróż z miłości

Podczas gdy związek na odległość może być utrzymywany, większość partnerów wybrałaby bycie razem, gdyby mieli wybór. Jednak przeprowadzka do nowego miejsca to ogromny wybór i powinieneś pomyśleć o tym, dlaczego się wybierasz i z czego zrezygnujesz. Oto kilka pytań, które należy sobie zadać, aby pomóc określić, czy relokacja jest mądrą opcją, czy też nie.

Przenosiny do innego miejsca dla miłości nie jest w cale takie proste.

Jak daleko zamierzasz podróżować?

Różnica między przeprowadzką do nowego miasta oddalonego o kilka mil a podróżą przez pół świata jest znacząca. Przeniesienie się dalej od domu oznacza oddalenie się od przyjaciół i rodziny, co może utrudnić utrzymywanie z nimi kontaktu. Im bardziej oddalasz się od miasta, tym więcej różnic kulturowych będziesz mógł zaobserwować.

Ogólnie rzecz biorąc, nie powinieneś przenosić się zbyt daleko od kogoś, chyba że naprawdę go znasz, co prowadzi do następującego pytania…

Jaki jest poziom waszej znajomości?

Nigdy nie jest dobrym pomysłem wyjeżdżać daleko, aby być kimś, kogo prawie nie znasz. Jeśli do tej pory rozmawialiście tylko przez e-mail, postaraj się najpierw spotkać osobiście – najlepiej na miesiąc, abyś mógł poznać ich lepiej. To samo dotyczy kogoś, z kim być może miałeś wakacyjny flirt.

Jeśli jesteście razem od dłuższego czasu i obecnie mieszkacie razem, wspólna przeprowadzka może nie być tak dużym krokiem. Przeprowadzka razem może być tylko to, czego potrzebujesz, aby przyprawić rzeczy, jeśli czujesz, że już znasz się przez i na zewnątrz i że to powoduje, że rzeczy stają się nieświeże. To może być sposób, aby dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem, tak, że można kontynuować, aby poprawić swój związek.

Czy jest to przeprowadzka tymczasowa czy na stałe?

Należy zastanowić się, czy będzie to przeprowadzka tymczasowa czy na stałe. Jeśli partner chce wyjechać na kilka miesięcy w związku z projektem zawodowym lub w celu opieki nad chorym krewnym, możesz pozostać w domu i utrzymywać związek na odległość. Alternatywnie, można przeprowadzić się razem z nimi i zachować swój dobytek w domu (i być może nawet zachować pracę, do której można wrócić, w zależności od tego, jak hojny jest pracodawca). 

Przeniesienie się na stałe jest o wiele bardziej znaczącą decyzją. Jest to szczególnie ważne w przypadku przeprowadzki do innego kraju, ponieważ występują tu znaczne różnice kulturowe. Możesz również odkryć, że istnieją kryteria prawne, których nie jesteś w stanie spełnić przenosząc się za granicę. Ubieganie się o wizę tymczasową zazwyczaj nie jest tak skomplikowane jak ubieganie się o wizę stałą.

Jakiego rodzaju wyrzeczenia będziesz musiał ponieść?

Bardzo ważne jest, abyś zastanowił się nad kompromisami, na jakie będziesz musiał pójść. Czy będziesz musiał określić swoje cele zawodowe? Czy będziesz utrzymywać ograniczony kontakt z przyjaciółmi i rodziną? Czy będziesz musiał zrezygnować z hobby lub zainteresowań? Czy nastąpi wzrost kosztów utrzymania? Czy Twoje dzieci będą musiały opuścić swoją dotychczasową szkołę i kolegów z klasy, jeśli je przyprowadzisz? Należy zastanowić się, czy te wyrzeczenia nie są nadmierne.

Podjęcie decyzji o przeprowadzce, może powodować kłótnie.

Co jeszcze można zyskać dzięki przeprowadzce?

Nie można wykluczyć, że przeprowadzka przyniesie wiele korzyści. Może to być brama do nowych doświadczeń i być może większych możliwości pracy, a także bycia z kimś, kogo się kocha. Zastanów się, czy miejsce, do którego się przeprowadzasz, ma więcej do zaoferowania niż to, w którym obecnie mieszkasz.

Ostatecznie wszystko sprowadza się przecież do miłości. Spójrzmy prawdzie w oczy, czysta miłość skłoniłaby Cię do podróży na krańce Ziemi – wiemy, że wiele osób by to zrobiło.

Dodaj Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *